, když mnoho Američanů věří o pití čaje, může na mysl přijít vysoká sklenice ledového nádherného čaje, nebo můžete věřit, že se jedná o horký nápoj, který často popíjel seniory. Pokud však jste jedním ze 159 milionů Američanů, kteří pijete čaj v jakémkoli typu poskytnutého dne, již přesně pochopíte, jak chutný tento dobrý nápoj může být. Asi 75 až 80 procent čaje konzumovaného v Americe je ledové a my také předpokládáme, že hodně těchto nápojů je sladěno.

Ale pokud někdy byl čas začít s nízkým a ne kalorickým zdravým zvykem, který může zlepšit vaše zdraví a wellness od hlavy až po patě-a ano, dokonce vám pomohou cítit se méně stresovaní-to je ono.

Čaj je plný flavonoidů, což jsou přirozeně se vyskytující sloučeniny s antioxidačními vlastnostmi, které mohou chránit buňky před volnými radikály. Podle MayoClinic může konzumace dietního plánu bohatého na antioxidanty pomoci snížit vaše možnosti nakládání onemocnění, jako je srdeční onemocnění a rakovina.

Zde najděte několik úžasných důvodů, proč začít pít čaj. Mějte na paměti, že pokud jste citliví na kofein nebo máte potíže s usnutím v noci, budete chtít odpoledne i večer přejít na čaje bez bylin nebo bylinné čaje. Při zahájení nového zdravého čajového zvyku zkuste si užít čaj bez cukru nebo medu, takže nepřijímáte nežádoucí kalorie.

Může vám to pomoci přerušit nezdravé stravovací návyky. Pokud chcete ukončit večer (nebo odpoledne) bezduchý svačinu, přemýšlejte o tom, že si naléváte na kouřící hrnek bylinného čaje do speciálního hrnku, abyste vytvořili nový rituál.

“Věřím, že pití čaje může být skvělou náhradou za občerstvení, pokud si občerstříte, když nemáte opravdu hlad,” uvádí dietolog se sídlem v NYC, Natalie Rizzo, MS, RD. “Snacking v noci není špatná věc, pokud opravdu cítíte, jak vaše bříško, ale pokud ne, stravování v noci může způsobit poruchy spánku a přibývání na váze, stejně jako mnoho kalorií.” Vaše tělo často hledá něco, co by bylo možné zvládnout s nudou nebo stresem, stejně jako pití čaje, je fantastické rozptýlení. “

Může vám pomoci odpočinout si a cítit se méně úzkostně. Zatímco čaj má výhody dobrých výhod, jedním z hlavních důvodů, proč můžete tento zdravý zvyk zahájit, je to, že vám může pomoci cítit se uvolněnější-něco, co bychom všichni mohli využít více letošního roku.

Jedna randomizovaná spravovaná studie zjistila, že subjekty pití černého čaje po dobu šesti týdnů vykazovaly po dokončení obtížných behaviorálních úkolů nižší hladiny kortizolu (stresového hormonu). “Vědci se domnívají, že konzumace L-theaninu (aminokyseliny) v čaji ve spojení s kofeinem je příčinou snížení kortizolu,” uvádí Rizzo. Nedávná výzkumná studie hlodavců zjistila, že pití japonského čaje Matcha pomáhalo snižovat PSV Eindhoven Dres úzkost, pravděpodobně kvůli čajovému aktivaci pociťových mozkových receptorů, dopaminu a serotoninu.

“Piju bylinkový čaj v noci během zimy,” říká Rizzo. “Něco o teplém nápoji v noci je opravdu relaxační.” Výzkumná studie ukazuje, že právě držení horkého nápoje se může cítit uvolněně. “

Může to vaše cvičení poskytnout podporu. Ať už se rozhodnete popíjet hrnek černého nebo ekologického čaje před ranním během, nebo si při obědě podat šálek ledového čaje, který vám pomůže s vaší odpolední trénink, čaj a také dobře cvičit pár. “Ukázalo se, že kofein zvyšuje atletický výkon, takže říkám sportovcům, aby jej zahrnuli do svých předškolních jídelních plánů.”

Může to pomoci s kontrolou hladiny cukru v krvi. Jedna malá výzkumná studie typických i prediabetických subjektů zjistila, že pití černého čaje může snížit hladinu glukózy v krvi po jídle. “Hroky cukru v krvi dochází, když jíte jídlo, které je bohaté na jemně vyladěné sacharidy, jako jsou sladkosti nebo hranolky,” říká Rizzo. “Tyto hroty jsou obvykle dodržovány energetickým havárií.” Zdá se, že pití černého čaje s jídlem může zabránit hrotu cukru v krvi. “

Může to prospět vašemu srdci. Pití čaje je již dlouho spojen s přínosy zdraví a wellness srdce a také s novou výzkumnou studií pokroku ve výživě se rozdává 30 let důkazů z 37 epidemiologických studií. Vědci zjistili, že s každým šálkem neslazeného ekologického nebo černého čaje konzumovaného denně může být typický o 4 % nižší nebezpečí úmrtí na kardiovaskulární onemocnění a 2 % nižší nebezpečí úmrtnosti na všechny příčiny, říká Rizzo. Lidé, kteří SC Braga Dres pijí dva až tři šálky (každý 8 oz) neslazeného čaje každý den, mohou snížit nebezpečí smrti na srdeční onemocnění asi o 8 až 12 procent, ve srovnání s nondrinkers.

Má výhody zdraví a wellness. Chcete se cítit klidně, ostražití a také zvýšit vaši náladu? Nalijte si hrnek čaje! Některé studie naznačují, že pití čaje má pozitivní dopad na kognitivní funkci a náladu. Jedna výzkumná studie zdravé korejské populace zjistila, že ti, kteří pil tři nebo více šálků ekologického čaje týdně, měli o 21 procent nižší POcenění úzkosti než ti, kteří nepili ekologický čaj.

Tato informace platí pouze pro akademické funkce a také není míněna jako náhrada za lékařskou diagnózu nebo léčbu. Tyto informace byste neměli využívat k diagnostice nebo léčbě problému nebo stavu zdraví a zdraví. Než změníte stravu, vždy zkontrolujte svého lékaře, změníte své spánkové návyky, užívejte doplňky nebo spusťte novou rutinu fyzické zdatnosti.

Diana Kelly

Diana Kelly je spisovatelka na volné noze, která napsala pro oceněné časopisy a webové stránky více než 15 let. Její práce se objevila mimo jiné v opravdovém jednoduchém, Urawa Red Diamonds Dres prevenci, čtenáři, pánské fitness a také svalové hmotě a fitness. Diana, rodák z Philadelphie, žijící v NYC, ráda využívá její Fitbit ke sledování svých kroků, připojuje se k výzvám a také se ohlédne zpět na postup každého týdne. Mnoho z jejích kroků může být spojeno s novým objímaným štěňátkem, Jacksonem, který má rád dlouhé procházky a zvyšuje Dianovu srdeční frekvenci, když veverky překročí jejich cestu. Objevte více o Dianě na adrese dianakelly.com nebo dodržte ji na Twitteru @dianakelly.

Leave A Comment

Recommended Posts

Prohlášení NCAA o COVID-19 a také sportovních akcích

„Členské instituce NCAA a konference se přijímají vlastní rozhodnutí týkající se rutinní sezóny i seminární soutěže. Jak jsme uvedli, učiníme rozhodnutí o našich akcích na základě toho nejlepšího, dostupné mnoho současných veřejných zdraví a podpory wellness. Ani poradní panel NCAA COVID-19, který […]

hewix

40 je nová 20

Datum bylo 19. srpna 1989, a když jsem stál na pódiu v mé druhé soutěži o kulturistiku, poslouchal jsem nervózní očekávání, když hlasatel počítal o pět nejlepších umístění. Bylo mi pouhých 20 let, vážil jsem hubené, ale ostré a úměrné 171, přemýšlel […]

hewix