výcvik výdrže povede k mnohem větší hmotnosti svalové hmoty, pokud bude integrován s dietou bohatými na bílkoviny. Nic nového zde však, že výcvik výdrže integrovaný s dietním plánem bohatým na bílkoviny je zdravější, může být pro vás zprávou. Vědci z Pusan National University v Jižní Koreji dosáhnou této konečné myšlenky v malém lidském výzkumném studii, kterou publikovali v časopise Journal of Diabetes Investigation.

Korejci dostali 18 mužů ve svých dvaceti letech, z nichž nikdo dříve neudělal silový trénink, aby provedl výcvik výdrže po dobu 12 týdnů. Ten chlap dělal pracovní sady s 60-80 procenty hmotnosti, s níž by mohli jen zvládnout 1 opakování.

Polovina subjektů snědla během experimentu mnohem více či méně „normální“ dietní plán. Energie v jejich dietním plánu zahrnovala 60 procent energie pocházející z uhlohydrátů, 15 procent z bílkovin a pobyt 25 procent z tuku. [NORM.-PROT.]

Druhá polovina chlapa snědla dietu bohatnou na bílkoviny. V tomto dietním plánu byla energie odvozena pro 55 procent z uhlohydrátů, 30 procent z bílkovin a 15 procent z tuku. [High-Prot.]

Obě skupiny spotřebovaly přesně stejné množství kilokalorií.

Po tréninkovém období vědci zjistili, že člověk, který vyhověl dietnímu plánu s vysokým obsahem bílkovin, se vyvinul mnohem štíhlejší tělesnou hmotu. Nebyla to situace pro chlapa, který ve své stravě spotřeboval typické množství bílkovin.

Část tělesného tuku se v obou skupinách snížila, ale pokles byl větší u chlapa, který jedl mnohem více bílkovin.

Korejci nezjistili žádné pozoruhodné dopady kombinace výcviku výdrže a také dietního plánu s vysokým obsahem bílkovin na IGF-1, kortizolu a hladinu testosteronu. Pozorovali to, že v krvi subjektů ve skupině s vysokým obsahem bílkovin bylo výrazně mnohem více růstového hormonu, než u subjektů, které jedly méně bílkovin.

Homa-IR-stanovení inzulínové rezistence-se snížil u chlapa, který spotřeboval velké množství bílkovin. To znamenalo, že jejich buňky nakonec byly mnohem citlivější na inzulín, což je pozitivní znamení.

Kromě toho se zlepšila rovnováha cholesterolu chlapa, který jedl dietní FC Utrecht Dres plán s vysokým obsahem bílkovin. Zvýšilo se jejich množství HDL „dobrého cholesterolu“.

„Na závěr tato zjištění naznačují, že existují hormonální interakce pro zlepšení složení těla, metabolické profily a metabolismus energie po dlouhodobém vyšším proteinovém dietním plánu a cvičení rezistence“, shrnují vědci. “Replikační studie s různými druhy cvičebních programů odporu a dietní plán s vysokým obsahem bílkovin jsou však při nákupu k ověření výsledků této výzkumné studie pro současnou metodu v terénu.”

Interaktivní dopady izokalorického dietního plánu s vysokým obsahem bílkovin a cvičení rezistence na složení těla, ghrelin, jakož i metabolické i hormonální parametry u netrénovaných mladých mužů: randomizovaná lékařská studie.
Abstraktní

Cíle/Úvod:

Interaktivní dopady tréninku rezistence a dietní bílkoviny na hormonální reakce u dospělých se neodstraňují a zůstávají kontroverzní. Hodnotili jsme Feyenoord Dres dopad izokalorického dietního plánu s vysokým obsahem bílkovin na složení těla, ghrelin, jakož i metabolické i hormonální parametry během 12týdenního programu tréninku odporu u netrénovaných zdravých mladých mužů.

Materiál i metody:

Randomizovali jsme 18 zdravých mladých lidí na základní dietní plán (ST skupina) nebo do dietního dietního plánu isocaloric s vysokým obsahem bílkovin (skupina HP). Obě skupiny se zúčastnily 12týdenního cvičebního programu odporu. Určili jsme složení těla, lipidový profil, homeostatický hodnocení indexů inzulínové rezistence (HOMA-IR), celkově ghrelin, jakož i hormony související s cvičením na začátku a 12 týdnů.

VÝSLEDEK:

Ve skupině HP vykazovaly ve skupině HP libová hmota (LBM), celkový ghrelin, růstový hormon, testosteron a hladiny kortizolu, zvýšení, zatímco část tělesného tuku a Homa-IR vykazovala pokles ve 12 týdnech ve srovnání s výchozím hodnotou (P. ? 0,05). Ve skupině ST nebyly během 12týdenního období pozorovány žádné úpravy těchto parametrů. Během 12týdenního období, značné rozdíly ve vzoru modifikace LBM (p = 0,032), celkového ghrelinu (p = 0,037), HOMA-IR (P = 0,040), jakož i lipoproteinový cholesterol s vysokou hustotou (p = 0,011 ) v průběhu času byly pozorovány mezi skupinami.

Závěry:

Zjištění této výzkumné Bayern Munich Dres studie naznačují, že izokalorický dietní plán s vysokým obsahem bílkovin může zmírnit složení těla, metabolické profily a metabolismus energie během 12-týdenního uspořádaného vzdělávacího programu u netrénovaných zdravých mladých mužů. Tato studie byla zaregistrována u klinicaltrials.gov (č. NCT01714700).

PMID: 24843767 [PubMed] PMCID: PMC4023590

Zdroj:

Leave A Comment

Recommended Posts

Prohlášení NCAA o COVID-19 a také sportovních akcích

„Členské instituce NCAA a konference se přijímají vlastní rozhodnutí týkající se rutinní sezóny i seminární soutěže. Jak jsme uvedli, učiníme rozhodnutí o našich akcích na základě toho nejlepšího, dostupné mnoho současných veřejných zdraví a podpory wellness. Ani poradní panel NCAA COVID-19, který […]

hewix

40 je nová 20

Datum bylo 19. srpna 1989, a když jsem stál na pódiu v mé druhé soutěži o kulturistiku, poslouchal jsem nervózní očekávání, když hlasatel počítal o pět nejlepších umístění. Bylo mi pouhých 20 let, vážil jsem hubené, ale ostré a úměrné 171, přemýšlel […]

hewix