pro spoustu běžících lidí je nejvyšší aktivita „Zen“. Lidé, kteří běhají, často mluví o způsobech, jak se jejich mysl unáší-umožňují jim „odstranit“ myšlenky, zatímco honí na věcech, na kterých opravdu záleží. Téměř každý běžec řekne, že se po běhu „cítí lépe“ ve srovnání s tím, jak se cítili v chodu, a „spát jako dítě“ v noci ve dnech, kdy běží. Zde je pět prospěšných důvodů, proč vám běh může pomoci.

1. Běh zvyšuje dovednosti myšlení, snižuje stres a pomáhá vám spát.

Na otázku v nedávném průzkumu o štěstí a produktivitě pouze 10% zaměstnanců tvrdí, že během práce dělají co nejlepší myšlení – zbytek se stane, když dělají něco jiného. Možná nejlepším způsobem, jak udělat myšlení „mimo krabici“, je běh mimo kancelář. Mohla by existovat nějaká věda, která by to podpořila. Studie ukazují, že běh pomáhá omezit úzkost, zvyšuje „cítit se dobře“ hormony a přináší kyslík do klíčových oblastí mozku pro regulaci emocí a řešení problémů.

Porovnáním předběžných a post-runových skenování běžců neurologů na University of Bonn v Německu zjistilo, že posílila opiátová vazba potěšeného hormonálního endorfinu ve frontálních a limbických oblastech mozku, Paris Saint-Germain Dres oblasti, o nichž je známo, že jsou zapojeny do emocí a emocí a emoce a zapojují se do emocí a emocí a stres.

Vědci z University of Illinois také zjistili, že zlepšení pouze 5% v kardio-respirační kondici z běhu vedlo ke zlepšení až o 15% při mentálních testech (1). A vědci z lékařské fakulty Stanford University School of Medicine požádali sedavé nespavosti, aby každý druhý den běhali po dobu 20-30 minut. Čas potřebný k usnutí byl minimalizován o polovinu a doba spánku byla zvýšena téměř jednou hodinou (2).

Až příště uvíznete na problému, místo toho, abyste dostali další šálek kávy, zkuste místo toho šněrovat kopy a místo toho se vydat na rychlý výlet.

2. Běh denně udržuje lékaře pryč.

Obecné pokyny pro chirurg amerického chirurga nutí Američany, aby získali pravidelné kardiovaskulární cvičení jako prevenci srdečních chorob a jiných nemocí. Studie ve skutečnosti ukazují, že pravidelný běh může snížit riziko srdečních chorob o 50%. Věděli jste však, že běh může být při léčbě určitých podmínek mnohem účinnější než některé léky? Například lidé s vysokým krevním tlakem mohou snížit hodnoty systolického i diastolického krevního tlaku o 10-12 mg spuštěním 45-60 minut.

3. Běh také sestavuje silnější kosti.

Podle Národní společnosti pro osteoporózu je jen 15 minut běhování světla třikrát týdně, aby se minimalizovalo riziko vzniku osteoporózy později v životě až o 40%. (3)

4. Běh také posiluje vztahy.

Krátký, pravidelný běh je skvělý způsob, jak se spojit s přáteli, rodinou a blízkými. A je to skvělý způsob, jak poznat nové lidi. Kromě formování skupin na Fitbit, aplikace jako Facebook, Eventbrite a Meetup usnadňují nalezení lidí, s nimiž se mají běžet. Boutique běžící obchody, jako jsou Lululemon a Fleet Foot, také pořádají týdenní kluby, často následované post-run libace v místních zavlažovacích dírách.

5. Navíc, běh je skvělý způsob, jak se dostat ven – každý den.

Jak jsme zveřejnili dříve, trávení času venku vám může pomoci cítit se mnohem klidnější, šťastnější, pod napětím. Navíc, běh vám může pomoci zažít vaše město úplně jiným způsobem. Naše mozky jsou zapojeny, aby touží po nových zkušenostech – dostáváme dopamin, kdykoli zažijeme něco nového. Takže kromě přijetí zdravé dávky vitamínu D můžete také získat teplý, fuzzy hit radosti.

Zdroje:
Poznámky 1-3: Runner’s World, „Kompletní průvodce po běhu, 2013.“ David Rock, „Váš mozek v VfL Wolfsburg Dres práci.“

Jenn Pattee je konkurenční ultrarunner, Outdoor Fitness Virtuoso a neúnavný pronásledovatel hry. V roce 2008 založila základní trénink v San Franciscu. Každé ráno a večer se ona a její tým instruktorů provádějí skupiny oddaných amatérských sportovců prostřednictvím malebných tras a inovativních běžeckých tréninků vytvořených za účelem zvýšení vytrvalosti, flexibility, síly a rychlosti. Nedávno psala o cvičení tenisového soudu.

Tato informace je pouze pro vzdělávací účely a není určena jako náhrada za lékařskou diagnózu nebo léčbu. Arsenal FC Dres Tyto informace nesmíte používat k diagnostice nebo léčbě zdravotního problému nebo stavu. Před změnou stravy se vždy zkontrolujte se svým lékařem, změníte své spánkové návyky, užívejte doplňky nebo spusťte novou fitness rutinu.

Leave A Comment

Recommended Posts

Prohlášení NCAA o COVID-19 a také sportovních akcích

„Členské instituce NCAA a konference se přijímají vlastní rozhodnutí týkající se rutinní sezóny i seminární soutěže. Jak jsme uvedli, učiníme rozhodnutí o našich akcích na základě toho nejlepšího, dostupné mnoho současných veřejných zdraví a podpory wellness. Ani poradní panel NCAA COVID-19, který […]

hewix

40 je nová 20

Datum bylo 19. srpna 1989, a když jsem stál na pódiu v mé druhé soutěži o kulturistiku, poslouchal jsem nervózní očekávání, když hlasatel počítal o pět nejlepších umístění. Bylo mi pouhých 20 let, vážil jsem hubené, ale ostré a úměrné 171, přemýšlel […]

hewix